מסורת הבבא סאלי - קמחא דפסחא

לישועה, סגולה והצלחה מיוחדת מפי האדמו״ר רבי ברוך שליט״א

דעו לכם!

שמרן סידנא בבא סאלי זיע"א - על אף שהיה מחלק כספים להחזקת ישיבות כמידי שבוע, בימים אלו לקראת חג הפסח הבעל"ט היה הצדיק מכפיל שכרו ומפזר ביד רחבה בבחינת "כל דיכפין ייתי ויאכל"

מורשת הקודש של הבבא סאלי:

תרומה לפסח למשפחות נזקקות!

לברכה מיוחדת מאת האדמו״ר רבי ברוך שליט״א, ממשיך דרכו של הבבא סאלי

לסגולה מיוחדת, אנא בחרו את סכום התרומה

 

על כל 90 ש״ח שיתרמו, אנחנו נעביר למשפחות נזקקות 100 שקלים!

ברכת האדמו״ר

עזרו לנו להגיע לכמה שיותר משפחות, ותזכו לסגולה וברכה.

הקרן להנצחת הבבא סאלי ועמותת משכן דוד מגייסות תרומות למשפחות נזקקות, לקראת חג הפסח.
הכספים יעברו למשפחות בתלושי קניה, מספר ימים לפני החג, כך שיוכלו לערוך את הקניות בעצמן ולחגוג את חג הפסח כהלכתו.

בשנה שעברה עזרנו ל500 משפחות לקיים את מצוות החג. השנה, ביחד אתכם, נמלא את שולחן החג ל1,500 משפחות!

אודות מוסדות

הבבא סאלי

בנשיאות כ"ק האדמו"ר רבי ברוך אביחצירא שליט"א​

צוואת הבבא סאלי לבנו:

"הנך צעיר ויש בכחך להקים מוסדות ולהרבות תורה בעם ישראל,

לך בשליחותי ותרים את קרן התורה והחסד, ואני מבטיח שאסייע לך משים. גם את תומכי המוסדות אזכור תמיד ואפעל למענם מתחת כיסא הכבוד"

 

טרם הסתלקותו אמר באבא סאלי זיע"א את המילים הללו לבנו, האדמו"ר רבי ברוך אביחצירא שליט"א. לאחר מכן הוריד את גלימתו מעליו והלבישה לבנו, ובכך קבע את זהות ממשיך השושלת המפוארת לבית אביחצירא. בעקבות צוואתו של מו"ר אביו הקדוש והטהור כ"ק האדמו"ר רבי ישראל אביחצירא, וכשנה לאחר הסתלקותו, הוקמו מוסדות 'באבא סאלי' על-ידי כ"ק האדמו"ר רבי ברוך אביחצירא בשנת ה'תשמ"ה (1985 למניינם).

 

מתוך מחוייבות לקיום צוואתו של אביו וכשהוא נשען על ההבטחה המפורשת שיצאה מפי קדשו, החל האדמו"ר שליט"א בהקמת הקריה החינוכית בעיר נתיבות. בתחילה הרחיב באופן משמעותי את כולל האברכים שהוקם על-ידי הבבא סאלי זיע"א, כחודשיים לפני הסתלקותו.

לאחר מכן המשיך בהקמת מוסדות חינוך רבים המלווים את הילדים החל מגיל שלושה חודשים, בגיל שלושה חודשים ולאחר מכן הם עוברים לגני הילדים, בתי הספר, חטיבות הביניים, ישיבות וכוללי אברכים.

 

בכלל מוסדות החינוך ניתן דגש על סביבת לימודים איכותית ומטופחת, עם צוות חינוכי מהשורה הראשונה. תכני הלימוד כוללים לימודי קודש וחול. מקצועות חובה וליב"ה ובתוספת חוגי העשרה. למתקשים מסופק מערך תמיכה כולל. בין אם אלו מתקשים בלימודים, להם יוענקו שיעורים פרטיים, ובין אם אלו תלמידים להורים קשיי יום אשר יקבלו ארוחות חמות ממפעל ההזנה שהקימו ברשת. לכך מתווספים גם סדנאות הורים אשר מעניקים להם כלים בגידול ילדיהם מגיל ינקות.

 

במוסדות הבבא סאלי רואים בהשקעה החינוכית הגדולה את אבן הדרך החשובה ביותר לצורך עיצוב דמותו של הילד והכנתו לקראת השלבים הבאים בחייו, תוך נתינת כלים אמיתיים אשר מסייעים לכל תלמיד ותלמידה לבנות את אישיותם החינוכית והלימודית.

למשך קריאה